ÖZEV Özel Eğitim Merkezimiz

 

Kurumuz 1996 yılında  Yıldızfer HACIHASANOĞLU, Vedat Reha MERT, Zübeyde ALTINIŞIK ve Mübeccel GIDIK öncülüğünde engelli çocuklarının eğitimi için Keçiören Belediye Başkanı Turgut ALTINOK’tan talepte bulunurlar. O dönemde özel veya sivil toplum kuruluşları tarafından işletilen herhangi bir rehabilitasyon merkezi mevcut değildir. Turgut ALTINOK şuan hizmet binasının olduğu yeri, Engelli Bireylerin eğitim faaliyetlerinin sürdürmeleri için teklif ederler. Bu teklif Türkiye’de bir ilki teşkil etmekte olup ilk defa engelli bireylerin bir sivil toplum kuruluşu girişimiyle ve bir belediyenin desteklemesiyle kurulur.

 

Özellikle okul çağı bitmiş gün boyu eğitime ve desteklenmeye ihtiyaç duyan engelli bireylere yönelik eğitim ve rehabilitasyon desteği vermeyi amaçlamış bir kurum olarak ön plana çıkmaktadır. Öğrenciler sabah evlerinden servisle alınarak merkezimize getirilmektedir. Grup Aktiviteleri, Bireysel Eğitimler, Fizyoterapi alanında eğitimler almaktadırlar. Öğlen yemeğinden sonra bu çalışmalar akşam saatlerine kadar devam etmektedir. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için Keçiören Belediyesi ilk kurulduğu günden itibaren desteklerini sürdürmektedirler.

Bugün Özev  Özel Eğitim Merkezimiz  Keçiören Merkezindeki  binada hizmet vermektedir.  Eğitim programlarımız için oluşturulmuş modern sınıflar ve bütün teknolojik yeterliliklere sahip terapi odalarımızda, her biri alanında deneyimli eğitimci ve terapist kadromuz ile Zihinsel Engelli bireylere ve Bedensel Engellilere  yönelik destek ve eğitim vermekteyiz.